5 нових туристичних об'єктів під протекцією ЮНЕСКО


5 нових туристичних об'єктів під протекцією ЮНЕСКО

Список локацій, що мають історичну та культурну цінність, поповнився новими об'єктами. Так, за результатами 2015 року ЮНЕСКО поряд з пірамідами Гізи та Сіднейським оперним театром обіцяє піклуватися про безпеку для майбутніх поколінь ще п'яти нових об'єктів, як повідомляє Buro 24/7 . Очікується, що у зв'язку з цією новиною їхня популярність та інтерес з боку туристів зросте. Якими ж об'єктами поповнився список ЮНЕСКО?

Ефес, Туреччина

Історично світанок Ефеса припав на період елліністичних та римських колонізацій. Проведені розкопки дома цього міста-порту виявили значні пам'ятки періоду Римської імперії, серед яких бібліотеки Цельса і Великий театр. Як повідомляє ЮНЕСКО: «Місто, яке було розташоване на початку Перської королівської дороги, збереглося досить точно, щоб дозволити нам зрозуміти стародавній спосіб життя в Ефесі». Місто відіграло важливу роль у зародженні та поширенні християнства, а також є яскравим прикладом релігійної архітектури періоду сельджуків.

Наскальний живопис у провінції Хаїль, Саудівська Аравія

Ця наскальна живопис, що складається з двох локацій провінції Хаїль, з історією понад 100000 років, містить малюнки людських і тварин фігур. У цій локації було озеро біля підніжжя пагорба і було джерелом води для предків арабів. Озеро, на жаль, з часом зникло, проте численні петрогліфи і наскельні написи зберігають історію стародавніх племен, що існували тут.

Ботанічний сад, Сінгапур

Сінгапурський ботанічний сад був заснований у 1859 році і є єдиним у тропіках садом, збудованим в англійському стилі. Зараз він охоплює близько 74 га. На його території знаходиться Національний сад орхідей, що зібрав понад 1000 видів та 2000 гібридів цієї рослини, серед яких рідкісні орхідеї, названі на честь Маргарет Тетчер та Нельсона Мандели.

Сузи, Іран

Сузи (Шиш) – територія, де розташовувалася колись зимова резиденція перських царів, захоплена Кіром Великим. Серед значущих знахідок, знайдених серед розкопок у цьому регіоні: циліндричні печатки, ювелірні вироби, глиняні кулі та таблички з написами, що містять інформацію про господарські операції, політичні події та численні розрахунки. Це одне з найдавніших міст, яких, хоч і не повністю, уцілівши, відкриває завісу історії великої спадщини персів.

Червоний міст Форт-Брідж, Великобританія

Один з найдовших консольних мостів світі (його довжина 2529 м) був зведений у 1890 р. Побудований за проектом Дж. Фаулера та Б. Бейкера, він є одночасно прекрасним архітектурним надбанням, завдяки своєму дизайну та кольору, а також виконує важливу функцію залізничного сполучення . За заявою ЮНЕСКО: «Інноваційний дизайн втіленої у конструкції Форт-Бріджа робить його найважливішою віхою у мостобудуванні, ознаменувавши період перемоги залізниць у сфері подорожей на довгі дистанції.»