Лютневе «виверження» у парку Йосеміт.


Лютневе «виверження» у парку Йосеміт.

На перший погляд вам здасться, що розпечена лава стікає по схилах скелі. Проте, побачений насправді «вогняний» водоспад – візуальна ілюзія, створена самою природою завдяки участі світла і води.

До підніжжя гори Ель-Кепітан, розташованої в національному парку Йосеміт штату Каліфорнія, до середини лютого з'їжджається численний натовп фотографів та туристів. Але всіма ними рухає спільне бажання відобразити на своїх камерах водоспад Кінський Хвіст.

Лютневе «виверження» у парку Йосеміт

Важливо відзначити, що сам по собі водоспад – звичайнісінький: чиста прозора вода, що спадає з майже 740 метрової висоти до основи скелі Ель-Капітан. По висоті він один з найвищих водоспадів Північної Америки, але займає лише 20 місце у світовому аналогічному рейтингу. Що ж такого незвичайного, що забезпечило нечувану популярність Кінського Хвоста?

"Чудеса" починаються з приходом середини лютого. За ясної сонячної погоди водоспад зі звичного блакитного перетворюється на вогненно-червоний. І в якусь мить можна справді подумати про виверження лави, яка ось-ось ллється густими потоками зі скелі.

Причина цього явища наступна: у вечірній час сонячні промені відбиваються у водах Кінячого хвоста, забарвлюючи їх у кольори заходу сонця.

Правду кажучи, видовищність водоспаду, що «палає», залежить ще від одного фактора – кількості води. Свої водні сили він черпає з плавлення снігових покровів гірського ланцюга Сьєрра-Невада. Але, наприклад, у 2015 році рівень снігу цього гірського ланцюга був рекордно низьким за останні 500 років. На виручку прийшли теплі потоки Ель-Ніньо, які не лише заповнили нестачу води, а й дозволили збільшити звичайний потік Кінського Хвоста вдвічі, тим самим вплинувши на реалістичність лютневого ілюзійного явища.

Лютневе «виверження» у парку Йосеміт Але ті, хто захоче стати безпосереднім свідком незвичайної події в парку Йосеміт (для цього необхідно відвідати Північну Америку, відкривши при цьому візу до США ), треба бути готовим до нелегких кліматичних вдач цього регіону. Ранок може зустріти туристів виснажливою спекою, тоді як увечері температура може опуститися до нуля градусів.