Новий музей історії Палестини – майданчик для дискусій минулого та сьогодення.


Новий музей історії Палестини – майданчик для дискусій минулого та сьогодення.

Поки Палестину остаточно не визнали як окрему державу (лише 135 із 193 держав-членів ООН підтвердили статус незалежної країни), саму ідею унікальності та багатогранності палестинців вирішили підтримати, заклавши фундамент музею історії палестинського народу.

Зауважимо, що сама ідея народилася ще в 90-х, щоб пам'ятати про трагедію палестинського народу, яка триває донині. Йдеться про загибель близько 725 тис. палестинців, які загинули внаслідок Арабо-ізраїльської та шестиденної війни, що призвело до масової імміграції населення. За задумом музей повинен об'єднати всіх палестинців, змушених опинитися далеко від батьківщини. При цьому творці хочуть, щоб музей не «розповідав» історію Палестини, тривалість якої близько 10000 років, а навпаки, став дискусійним майданчиком, дав можливість непередбачено поглянути на такий довгий історичний шлях, дозволив би обговорювати не лише питання минулих днів, а й сучасності.

Розташовуватиметься музей, чиє відкриття заплановане на осінь 2016 р., буде на західному березі річки Йордан, поряд з університетом у Біцрайті біля Рамали за 13 кілометрів від Єрусалиму. Будівля музею нагадуватиме традиційні палестинські сільськогосподарські тераси, зайнявши понад 39 тис. квадратних метрів. Проте дизайн був довірений ірландцям з Heneghan Peng Architects, які встигли прославитися завдяки проектам Великого Єгипетського музею у Гізі та Олімпійського парку у Лондоні.

Музей історії Палестини – майданчик для дискусій Фінансувати музей історії Палестини вирішили Благодійна Асоціація палестинської діаспори та арабські меценати. При цьому перша черга будівництва оцінювалася у 40 млн. доларів.

Очікується, що першу виставку музею буде присвячено проекту «Never Part», який складатиметься з відео-матеріалів, в яких жителі Палестини та палестинці-емігранти розмірковують на тему про те, з чим вони ніколи не розлучилися б на батьківщині.

Також анонсується створення у червні віртуальної платформи музею, яка висвітлюватиме політичні, соціальні та культурні особливості країни.

Нагадаємо, українці, які бажають відвідати Палестину, мають оформити візу до Ізраїлю. Оскільки нова держава лише проходить етапи «визнання» незалежності.