Нинішні проблеми при відкритті віз для українців


Нинішні проблеми при відкритті віз для українців

11 листопада 2015 р. профільні комітети Європейського парламенту схвалили угоду про відміну віз ряду держав. До цього списку увійшли: Вануату, Східний Тимор, Гренада, Домінікана, Об'єднані Арабські Емірати, Самоа, Сент-Вінсент та Гренадини, Сент-Люсія, Трінідад та Тобаго. Хоча остаточне твердження все одно залишається за законодавчим органом Європейського Союзу, на жаль, Україна в цьому списку, як і раніше, відсутня.

Станом на 11 листопада 2015 р. Верховна Рада ухвалила всі законодавчі акти та поправки, необхідні для виконання умов Європейського союзу для безвізового режиму з ним, крім одного. Каменем спотикання став «антидискримінаційний» пакет, який передбачає внесення поправок до Кодексу законів про працю.

Але поки що візи не скасовані, з'ясуємо з якими основними труднощами стикаються українці при отриманні віз. Польща, Словаччина, Нідерланди, Литва – саме з цими країнами за статистикою найменше проблем при отриманні візи. Чого, наприклад, не скажеш про Францію, Німеччину та Італію. Як пояснюють візові експерти, це є наслідком вимог фінансового достатку. Не кожен українець може довести свою платоспроможність для країн, де рівень життя досить високий.

Студентські візи зараз отримати набагато складніше, – такого висновку дійшли експерти за останній рік. Пов'язано це з тим, що охочих поїхати на навчання закордон стало набагато більше.

Але не все так сумно. Візова «відлига» настала для тих, хто хоче отримати робочу візу до Чехії . 9 жовтня 2015 р. уряд країни суттєво спростив для українців процедуру її отримання, але, правда, лише для перших п'ятисот висококваліфікованих працівників і лише тих, хто претендуватиме на посади, до яких протягом 30 днів ніхто не виявив інтерес у Чехії. Спрощена система скоротить час подання документів заявником (запрошення на роботу від чеського роботодавця, особисті документи, відбитки пальців). Але навіть якщо процедура отримання візи здається зрозумілою та простою, не дає гарантій її отримання. Експерти радять, хочете отримати візу вчасно – звертайтеся за консультаціями до візових агенцій.