Дивовижні скарби підземної річки Пуерто-Прінсеса на Філіппінах.


Дивовижні скарби підземної річки Пуерто-Прінсеса на Філіппінах.

На Філіппінах знаходиться п'ять об'єктів, які стали спадщиною ЮНЕСКО. Чого варті церкви у колоніальному стилі, казкові коралові рифи, історичні місця з рисовими терасами у Філіппінських Кордельєрах та підземні річки на кшталт Пуерто-Прінсеса. Найвідвідуваніша природна пам'ятка бере початок у місті Сабанг.

Знайомство з Пуерто-Принсеса:

Глибини печери, в яких тече «зачарована» річка, розпрощаються на 8 км, проте зробити сплав тут можна лише на 1 км. Це пов'язано з тим, що кисню всередині скарбниці недостатньо для такої довгої подорожі. Для привітання екзотичних просторів знадобиться віза на Філіппіни, якщо відпустка розрахована більш ніж на місяць. Найлегше потрапити в обитель незайманої природи – замовити екскурсійний тур. Сорокахвилинна прогулянка річкою вразить найвибагливішого туриста. Перед тим, як відправитися в безмовну пригоду, необхідно:

  • оформити офіційний дозвіл на місці,
  • заплатити 250 PHP за сплав,
  • а також символічні 40 PHP,
  • знати точне розклад прийому туристів (щодня з 8:30 до 15:30).

Прогулянки Пуерто-Прінсесом заборонені в ті дні, коли намічаються несприятливі погодні умови. Через нестачу кисню у печері пригоди для туристів закінчуються на 1.2 км углиб.

Дивовижні скарби підземної річки Пуерто-Прінсеса на Філіппінах Підземна річка Пуерто-Прінсеса визнана національним заповідником і входить до Списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Через це кількість бажаючих покататися річкою на човні строго лімітована як за кількістю відвідувачів на день, так і за розкладом. Екскурсії відкриті щодня з 8:30 до 15:30, за винятком днів, коли спостерігаються несприятливі умови погоди. Але щоб долучитися до прекрасного – необхідно отримати офіційний дозвіл (permit), який строго лімітований (у сезон черга за отриманням дозволу може займати термін до двох тижнів) і дістається насилу, якщо не подбати про це заздалегідь. До речі, під час поїздки підземною річкою Пуерто-Прінсеса туристам при бажанні видають офіційні ліцензії, що підтверджують, що вони відвідали цю пам'ятку Філіппін. Щоправда, ця ліцензія знову ж таки не безкоштовна.

Як бонус гостям дається можливість потрапити до заповідника, познайомитися з місцевою фауною. Це і бородатий свиня, що блукає в околицях тропічних лісів і мангрів, і бинтуноги, схожі чи то на кішку, чи то на ведмедика. Вражаюче виглядають рідкісні отвори над головою, через які просочується денне світло.

Ширина печери досягає 140 м, а висота – 80 м. Вражає своїми масштабами і рослинний покрив, серед якого зустрічалася багато століть тому навіть морська корова.

Палаван називають «перлиною» Філіппінських островів, незвіданим раєм. Саме тут протікає одна з наймістичніших річок на планеті, блукають дивовижні звірі бинтуноги, схожі, швидше, на казкових персонажів. Місто, дивним чином, не знайоме з тайфунами. Головний скарб цих місць – Національний парк із різноманітною флорою, красивими мангровими чагарниками. Вони вважаються найскладнішою екосистемою планети.

Як тільки віза на Філіппіни буде оформлена, починайте свою подорож. Якщо місяці недостатньо, щоб розгадати головоломки цих місць, продовжуйте її прямо на кордоні до 59 днів.

Що приховує найдовша підземна річка у світі?

Мангрове святилище є притулком і будинком для таких тварин, як бородата свиня, мангрова смугаста змія, салангани, летюча зграя мишей, тарантули, скорпіони та ін.

Палаван відчиняє двері до дивовижного вапняно-карстового пейзажу, які сформувалися понад 23 млн. років тому. Стелі печери буквально кишать життям. Близько 40 тис. кажанів анітрохи не лякають туриста, що приблудився. Перед таким сплавом «глядачів» екіпірують за всіма нормами безпеки.

Милі коти-ведмеді бинтуноги, звичайно, не зрівняються з повзучими видами фауни в глибині річкової свердловини, але, потрапивши сюди, захочеться звідати райський куточок повністю. Тутешні ластівки повністю пристосувалися до нічного способу життя, виявили унікальний випадок такого вимушеного пристосування.

2011 року італійські вчені зробили шокуюче відкриття. На стінах печери вони виявили скам'янілі залишки однієї істоти. Дивно, що ним стала морська корова, адже їй понад 20 млн років. Багато інших таємниць зберігає підземна річка, спуститися по якій, значить, опинитися в іншому світі.

Незабутній Палаван відведе вас до заповідної зони El Nido, розташованої на півночі. Тут можна погрітися на пляжах філіппінських, скелястих острівцях. Затишні еко-готелі із неймовірними видами створять сприятливі умови за невелику плату. Після підземної пригоди місцеві жителі рекомендують туристам випробувати бухту Хонда-Бей, яка вважається чудовим місцем для дайвінгу та сноркелінгу. Любителям відпочинку на широку ногу варто відправитися в Дос-Палмас, а ті, хто звик заощаджувати - Puerto Princesa. Пошукати інші скарби природного заповідника можна на дайв-катерах, під час еко-хайкінгу та ін.

Зберегти свій час, нерви та сили можна довірившись нашим спеціалістам, які забезпечать супровід усіх необхідних формальностей, таких як отримання візи на Філіппіни , залишивши Вам лише можливість отримувати задоволення від подорожі.