У 2017 році на згадку про Ів Сен-Лорана відкриють два музеї в Парижі та Марракеші.


У 2017 році на згадку про Ів Сен-Лорана відкриють два музеї в Парижі та Марракеші.

Не кожен дизайнер може похвалитись музеями, присвяченими його творчості. Для творчості Ів Сен-Лорана одного музею виявилося замало. Про спадщину Лорана можна говорити нескінченно, а споглядати його шедеври не менше. П'ять тисяч найменувань виробів високої моди, п'ятнадцять тисяч різноманітних аксесуарів, зібрані та надані фондом П'єра Берже, понад тисячу ескізних начерків, а також особисті речі – справжні пам'ятні цінності Yves Saint Laurent, які стануть надбанням музеїв у Парижі та Марракеші для всіх, хто любить та шанує творчість відомого модельєра.

Прогулюючись у Парижі Avenue Marceau, зверніть увагу на будинок під номером 5. Раніше тут розташовувався модний Будинок Ів Сен-Лора, потім тут розмістився Фонд П'єра Берже та Іва Сен-Лоран. Тепер же на цю адресу розташується перший музей.

У 2017 році на згадку про Ів Сен-Лорана відкриють два музеї в Парижі та Марракеші Другий музей, площею чотири тисячі квадратних метрів, у 2017 році буде побудований в Марракеші, який розташується на однойменній вулиці дизайнера поблизу саду Мажорель. Якщо замислитися та заглибитися в біографію дизайнера – вибір місця в Марракеш не випадковий. Саме там він знаходив захват у творчості і саме там знаходив спокій після різких зауважень та критики на свою адресу. Для нього це місце в Марокко відкривало нові грані у творчості, впроваджуючи у свої колекції не типові для того часу нові та яскраві кольори. Серед них були жовтий, зелений і теракотовий. Саме останній, теракотовий колір взяли за основу колірної гами нового музею французькі архітектори Studio KO, виконавши кладку у вигляді текстури тканини. Як зізнався згодом Маестро: «Це місто навчило мене кольору».

Запасайтеся терпінням та плануйте осінь наступного року провести в Монако, де обов'язково знайдіть можливість відвідати найвражаючіший музей в історії мистецтва, присвячений великому дизайнеру Yves Saint Laurent. А візу до Марокко швидко та недорого із задоволенням відкриємо ми!