Знамениту «Мона Лізу» тепер можна доторкнутися і забрати додому


Знамениту «Мона Лізу» тепер можна доторкнутися і забрати додому

Хто не чув про знамениту картину Леонардо да Вінчі? Посмішка Мона Лізи стала найголовнішим питанням 20 століття, а картина набула популярності. Але сьогодні передові технології вивели твір на новий рівень – комп'ютерний!

Загадки історії

Картина Леонардо має дві назви: «Мона Ліза» – офіційна та «Джоконда» – неофіційна. Звідки взялася Джоконда? Є думка, що має, що володаркою загадкової посмішки стала Франческо дель Джокондо. Деякі факти підтверджують те, що натурщицею була Ліза Герардіні, за численними джерелами прообразом став автор портрета. Істина поки що залишається таємницею!

Інноваційні технології у мистецтві

Популярність шедевру Леонардо да Вінчі настільки висока, що саме "Мона Ліза" стала основою для використання у новому проекті. Проект створення тривимірної проекції картини буде реалізовано групою Unseen Art Project, які беруть участь у проекті Living Mona Lisa. Майже 40 IT фахівців створили полотно, на якому «Мона Ліза» може водити, стежити очима за людиною і навіть підморгнути чоловікові, що сподобався, хмуритися і виражати безліч інших емоцій.

Така інтерактивна картина стала можливою завдяки застосуванню основ штучного інтелекту, які багато хто може використовувати у сучасних комп'ютерних іграх.

Сьогодні знаменита «Мона Ліза» прикрашає Лувр, але створення такого полотна дозволить насолоджуватися шедевром художника в кожному віддаленому куточку планети, торкнутися прекрасного, на власні очі побачити мазки найбільшого майстра. Unseen Art Project дає можливість не тільки прикрасити твором мистецтва вітальню, а й відтворити картину в будь-якому можливому форматі, наприклад, у вигляді прикраси, сувенірної продукції або скульптури і т.д.

3D технології для незрячих

Проект створення інтерактивної картини не тягне за собою комерційну складову, здебільшого це стало рішенням для незрячих людей, які не можуть побачити знаменитих витворів мистецтва. Сучасні 3D технології дали можливість людям з обмеженими фізичними можливостями насаджуватися світом мистецтва, нарівні з усіма. Картина Леонардо «Мона Ліза» стала лише першим друку на 3D принтері, щоб незрячі люди змогли засобами тактильного контакту відчути велич живопису.

Поки що результатами проекту можуть насолодитися тільки спонсори, які, можливо, дозволять продовжувати задумане. У недалекому майбутньому планується створити спеціальний електронний банк, в якому будуть тривимірні шедеври мистецтва, завантажити та роздрукувати, які можна на 3D принтері у будь-якій точці планети. Більшість грошей на реалізацію проекту «Мона Ліза» було зібрано за допомогою небайдужих людей, на основі краудфандингу. Так, сума "народних" коштів налічує близько 30 000 доларів.