З Києва до Москви пішки? – до чого призвели санкції на авіасполучення Росія-Україна


З Києва до Москви пішки? – до чого призвели санкції на авіасполучення Росія-Україна

Уряд України, з 25 жовтня 2015 року, ухвалив постанову на заборону вильоту літаків з України до Росії, а також у зворотному напрямку. Нововведення стосуються пасажирських рейсів, вантажних перельотів та авіатранспорту подвійного призначення.

Конфлікт двох держав

Так, рейси Київ-Москва між сусідніми країнами були закриті у зв'язку з гострою конфліктною ситуацією між дружніми державами.

Згідно з дорученням Арсенія Яценюка прем'єра-міністра України, державна авіаслужба ввела заборону на перетин кордонів 25 російським компаніям-перевізникам, серед яких опинилися:

  • "Аерофлот"
  • "Трансаеро"
  • S7 Airlines
  • "Росія"
  • "Уральські авіалінії"
  • Red Wings та багато інших

Погіршення фінансового стану авіакомпаній

Росія не залишилася в боргу і ухвалила відповідні заборони на польоти Українських авіакомпаній з повітряного простору РФ. Таким чином, починаючи з 25 жовтня 2015 року, аваі повідомлення між сусідніми державами були закриті.

Незважаючи на те, що багато експертів передбачали різке погіршення економічної рентабельності таких нововведень, за словами прес-служби аеропорту «Бориспіль», пасажиропрохідність не змінилася. За заявою Євгена Дихне, в.о. директора аеропорту «Бориспіль» втрата російського ринку на 600 млн. гривень суттєво не знизила позитивну динаміку зростання та фінансове становище підприємства. Такі нововведення вплинуть на пасажирів, в основному це стосуватиметься витраченого на перельоти часу та збільшення вартості.

Альтернативні шляхи авіасполучення

Тепер громадян доведеться знаходити альтернативні варіанти та використовувати обхідні шляхи, перельоти з пересадками, що суттєво збільшить час шляхів сполучення та ціну на квитки. Проте такий стан справ принесе чималий прибуток «альтернативним» авіаперевізникам.

Так, компанії сусідніх країн вчасно зайняти порожній сегмент авіаринку та запропонувати варіанти перельотів для громадян обох країн. Державна авіакомпанії Молдови «Ейр Молодова» (Air Moldova) пропонує авіаквитки Київ-Москва, з пересадкою в Кишиневі. Загальний час перельоту становитиме 4 години.

Також Молдавська компанія пропонує різноманітні варіанти, наприклад, «Одеса – Москва» та «Київ – Санкт-Петербург».

Не розгубилися у такій ситуації і білоруси, запропонувавши рейс Москва-Мінськ-Одеса від авіакомпанії Belavia. І, звичайно, до послуг пасажирів залишаються можливості пересадки у європейських країнах, таких як Стамбул, Варшава, Рига тощо. Однак, у такому разі потрібна шенгенська віза , що значно ускладнює ситуацію для пасажирів.