Перша у світі вертикальна канатна дорога буде відкрита в Англії


Перша у світі вертикальна канатна дорога буде відкрита в Англії

Англійське туристичне містечко Брайтон обзавелося новою визначною пам'яткою-атракціоном – першою у світі вертикальною канатною дорогою.

Ідея спорудити незвичайну канатну дорогу, яка замість того, щоб розтинати повітря горизонтально, максимально спрямуватиметься вгору, спала на думку команді архітекторів з Marks Barfield Architects, які вже встигли подарувати Англії легендарне колесо огляду London Eye. Цьогорічний амбітний проект вони вирішили подарувати Брайтону, розташованому на південному узбережжі Англії у графстві Східний Суссекс. Для того, щоб місцеві жителі та туристи могли милуватися красою прибережного Ла-Маншу, вони вирішили створити справжній архітектурний витвір мистецтва. Крім того, що такий формат канатної дороги досі не був втілений, то ще сама конструкція вийшла незвичайно витонченою, отримавши звання найвищої та найтоншої одночасно.

Принцип нової канатної дороги: довга вузька вежа ніби «пронизує» капсулу, яка підніматиме і опускатиме всіх охочих випробувати незвичайні відчуття від 162-метрової висоти, – саме такої висоти досягає цей атракціон. Сама капсула 18 метрів завширшки може одночасно вмістити до 200 осіб, перевищуючи капсули London Eye у 10 разів. Механізм для канатної дороги був розроблений французьким підрядником, лідером у галузі ліфтобудування, компанією Poma.

Перша у світі вертикальна канатна дорога буде відкрита в Англії Час підйому капсули становитиме 20 хвилин вдень та 30 хвилин у вечірній час. Проте відвідувачам нудьгувати не доведеться. Передбачається, що всередині капсули буде розміщено бар. Обіцяють, що в літню пору прохолоду забезпечуватимуть кондиціонери, а взимку зігрітися допоможуть обігрівачі.

Створювати такий амбітний проект архітектори ще розпочали у 2005 році. Але серйозною перешкодою стала економічна криза 2008-го. І лише у 2014 році роботу над канатною дорогою за сприяння місцевої ради було продовжено. Варто відзначити, що чимало створення нової пам'ятки Брайтона внесло фінансування проекту британськими авіалініями, бренд яких в кінцевому результаті ліг в основу назви вертикальної канатної дороги - British Airways i360. Загальна вартість вежі становила 65 млн. доларів.

Вартість вхідного квитка за попередніми прорахунками становитиме 21 долар для дорослої та 10 доларів для дитини.

Незважаючи на те, що будівництво завершилося в середині січня 2016 р., дати відкриття поки що не афішуються. Перші випробувальні «польоти» заздалегідь заплановані на весну, і якщо вони пройдуть успішно, атракціон відкриють до літнього сезону. Так що у вас поки що достатньо часу, щоб відкрити візу до Великобританії , і бути в перших рядах відвідувачів, що зійшли на вертикальну канатну дорогу.

Перша у світі вертикальна канатна дорога буде відкрита в Англії